Aby wybrać odpowiedni alkomat domowy, należy zwrócić uwagę na pewne czynniki. Przede wszystkim trzeba sprawdzić rodzaj sensora w danym urządzeniu. Alkomaty elektrochemiczne są bardziej precyzyjne niż półprzewodnikowe, jednak ich zakup wiąże się z większymi wydatkami. Podczas wyboru sprzętu do badania trzeźwości warto też zwrócić uwagę na jego funkcje. Niektóre modele pozwalają na zapisywanie ostatnich pomiarów w pamięci urządzenia i wyłączają się po czasie bezczynności, co pozwala zaoszczędzić baterię. Ponadto część alkomatów posiada sygnalizację dźwiękową, która informuje o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu alkoholu w organizmie. Podczas zakupu alkomatu domowego warto także zwrócić uwagę na jakość obudowy dostępnych urządzeń. Warto postawić na solidne, trwałe modele, cechujące się wysoką odpornością na uszkodzenia.
Alkomaty domowe można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zanim jednak złożysz zamówienie u danego dostawcy, sprawdź opinie na jego temat i upewnij się, czy dostarcza sprzęty o wysokim standardzie. Jeśli dany sprzedawca otrzymał dużo negatywnych opinii, lepiej poszukać innego. Warto dokonać zakupu w znanym i zaufanym sklepie, dostarczającym sprzęty pochodzące od renomowanych producentów. Wysokiej jakości alkomaty można znaleźć wśród asortymentu firmy Polskie Centrum Kalibracji. Wszystkie sprzęty dostarczane przez Polskie Centrum Kalibracji wyróżniają się doskonałą precyzją, solidnością i długą żywotnością, co potwierdzają pozytywne opinie klientów.
Zastanawiasz się, ile kosztuje alkomat domowy? Nie można wskazać konkretnej kwoty, ponieważ ceny tych urządzeń są zróżnicowane i uzależnione od kilku czynników, takich jak rodzaj sensora, marka i funkcje dodatkowe. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, sięgnij po alkomat półprzewodnikowy. Jeśli jednak doskonała precyzja to dla Ciebie priorytet, wybierz model elektrochemiczny. Pamiętaj też, że sięgając po urządzenie z nowoczesnymi funkcjami, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami zakupu. Jednak na alkomacie nie warto próbować nadmiernie oszczędzać. Lepiej wydać nieco więcej i mieć pewność, że sprzęt ten będzie dostarczał zawsze wiarygodne wyniki. Wybór tańszego, mniej dokładnego sprzętu może narazić Cię na ryzyko błędnych pomiarów i prowadzić do nieodpowiedzialnych decyzji, takich jak prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.